PIRMOSIOS TRUMPOSIOS ŽINUTĖS SIUNTĖJAS PO 20 METŲ STEBISI TECHNOLOGIJŲ PAŽANGA

Pirmąją trumpąją žinutę prieš 20 metų išsiuntęs britų programinės įrangos inžinierius pirmadienį sakė esąs nustebintas tokios sparčios technologijų plėtros. Prie šios programos drauge su kolegomis dirbęs inžinierius Neilas Papworthas atsitiktinai buvo išrinktas tuo, kuris turėjo pasiųsti žinutę Didžiosios Britanijos telekomunikacijų milžinės “Vodafone” direktoriui su tekstu “Merry Christmas” (“Linksmų Kalėdų!)”.
Pasak N.Papwortho, “Vodafone” tesiekė patobulinti tuometinius pranešimų gaviklius (“peidžerius”), ir niekas nė nesuvokė, kaip tai gali pakeisti bendravimo kultūrą – vien per praėjusius metus Didžiojoje Britanijoje buvo parašyta 150 mlrd. trumpųjų žinučių.
“Jie manė, kad programa bus skirta vadovams, kad jie, būdami išėję, galėtų susisiekti su savo sekretorėmis ir žinutėmis informuoti, ką dar reikia padaryti ir kur nueiti”, – sakė N.Papworthas interviu radijui BBC.
1992-ųjų gruodžio 3 dieną, tada būdamas 22-ejų, jis dirbo bendrovei “Sema Group Telecoms” viename “Vodafone” biurų Niuberyje, Anglijos pietryčiuose, kur tuomet buvo kuriamas SMS (trumpųjų žinučių – Short Message Service) centras.

Mobilieji telefonai anuomet buvo be klaviatūrų, tad jis žinutę surinko kompiuterio klaviatūra.
“Aš kasdien ateidavau, padėdavau jiems testuoti sistemą, prijungiau prie jų tinklo; mes atlikome daugybę testų per kelias savaites”, – pasakojo N.Papworthas.
“Galiausiai atėjo diena, kai jie panorėjo išsiųsti šią žinutę; aš gerai neatsimenu, kaip ten buvo, bet aš buvau vienas ten buvusių, ir galiausiai man teko ją išsiųsti”, – tęsė jis.
“Žinutė buvo “Merry Christmas”. Ji siųsta žmogui Richardui Jarvis, kuris tada buvo “Vodafone” direktorius ir tuo metu buvo vakarėlyje kitame miesto gale”, – pridūrė M.Papworthas.
Visiškai nesuvokdamas tuo metu esąs istorinio įvykio dalyvis, N.Papworthas dabar paaiškino, jog tada patyręs vienintelį jausmą – palengvėjimą.

“Buvo svarbu, kad šis žinučių siuntimas veiktų, tad aš, kai viskas baigėsi, pajutau ne ką kita, o palengvėjimą, kad įrodyta, jog mūsų programa veikia, kad darbas atliktas”, – kalbėjo jis.
Trumpųjų žinučių siuntinėjimui sparčiai populiarėjant, “Vodafone” užsakinėjo vis daugiau įrangos savo sistemai palaikyti.
“Taigi, mūsų verslas klestėjo, pardavėme daugiau sistemų; tačiau taip pat stebindavo, kad tiek daug žmonių naudojasi šia sistema, kad žmonės rado tiek įvairiausių jos taikymo sričių”, – pažymėjo pirmasis SMS žinutės siuntėjas
N.Papworthas dabar gyvena prancūziškajame Kanados mieste Monrealyje su žmona ir trimis vaikais, dirba programinės įrangos architektu.

Šaltinis: Delfi

Mūsų klientai