LIETUVOJE – PIRMOJI PASAULYJE E-PARKAVIMO SISTEMA

2012.01.20   |  Autorius:

Lietuvoje pradėjo veikti automatinio automobilių įleidimo bei išleidimo iš stovėjimo aikštelių apskaitos ir automatinio apmokestinimo sistema – eParkingas. Paslaugą teikianti lietuviško kapitalo įmonė „Lutex“ pirmoji pasaulyje į vieną sistemą sujungė automobilių valstybinių numerių atpažinimo ir mokėjimo telefonu paslaugas.

eParkingo sistema padeda sumažinti stovėjimo aikštelių eksploatavimo kaštus: čia magnetiniai talonėliai keičiami telefono numeriu, o kasos aparatas – trumposiomis SMS žinutėmis. Be to, pats sistemos įdiegimas kainuoja nebrangiai ir greitai atsiperka, – sako UAB „Lutex“ direktorius Lukas Kondratas. – Sistema vienodai patogu naudotis tiek dažnai toje pat stovėjimo aikštelėje paliekantiems automobilius, tiek ir retai užsukantiems vairuotojams.“ Pasak bendrovės vadovo, sistemą ypač tinka taikyti didžiųjų prekybos centrų, verslo centrų automobilių stovėjimo aikštelėse ar daugiaaukščiuose garažuose.

Stovėjimo aikštelėse, kuriose taikoma eParkingo sistema, norintieji įvažiuoti turi tik paskambinti ant užtvaro nurodytu telefono numeriu. „Priėmusi skambutį, kuris yra nemokamas, sistema jį automatiškai atmeta, ir užtvaras automatiškai pasikelia, – apie e-parkavimo eigą pasakoja L. Kondratas. – Sistema automobilio valstybinį numerį susieja su mobiliojo telefono, iš kurio buvo skambinta, numeriu ir vėliau, automobiliui paliekant aikštelę, užtvaras vėl automatiškai pakeliamas.“ Vairuotojai, viršiję nemokamo stovėjimo laiko aikštelėje limitą, į savo mobiliuosius telefonus gauna trumpąją žinutę su nurodytu viršytu laiku ir už jį gali sumokėti iškart, SMS žinute.

Pirmieji Lietuvoje eParkingo sistemą savo automobilių stovėjimo aikštelėje įdiegė AB „Skraja“

Nuolatiniams sistemos vartotojams gali būti skiriamos mokamos ir nemokamos stovėjimo vietos, nustatyti mokesčiai už faktinį naudojimosi stovėjimo aikštele laiką. Sistema padeda surinkti mokesčius verslo centruose, pavyzdžiui, tais atvejais, kai įmonės darbuotojai bei svečiai užima daugiau stovėjimo vietų aikštelėje nei jai skirta. Prie elektroninės sistemos gali prisijungti ir, pavyzdžiui, verslo centro administratorius, ir kiekviena centre įsikūrusi įmonė. Prisijungusieji gali administruoti automobilių stovėjimą aikštelėje, taip pat matyti visą įmonės informaciją: sumokėtus mokesčius, kas mėnesį pateikiamas naudojimosi aikštele ataskaitas ir kt.

Pirmieji Lietuvoje eParkingo sistemą savo automobilių stovėjimo aikštelėje įdiegė AB „Skraja“. „Patogu ir mums, ir verslo centro nuomininkams bei jų klientams, ir baldų namų „Skraja“ pirkėjams, – sako verslo centro „Skraja“ direktorius Kęstutis Rimkus. – Naudodamiesi eParkingo sistema, galime administruoti savo darbuotojų bei svečių automobilių parką, matyti, kas ir kada atvažiavo ar išvažiavo. Svečio teisėmis automobilių stovėjimo aikštele gali naudotis ne tik mūsų klientai, bet ir visi norintys.“

Pasak bendrovės „Lutex“ direktoriaus L. Kondrato, ateityje planuojama plėstieParkingo sistemos galimybes: pradėti automatiškai generuoti sąskaitas faktūras, leisti sudaryti sutartis su sistemos pageidaujančiomis įmonėmis internetu. Taip pat planuojama sistemą kurti debesų kompiuterijos principu, tad ji galės veikti be serverio.

UAB „Lutex“ kuria ir įgyvendina mobiliųjų technologijų naujovėmis paremtas idėjas. Įmonė teikia SMS rinkodaros bei SMS priminimų paslaugas, kuria ir diegia automobilių valstybinių numerių atpažinimo ir apskaitos sistemą eParkingas. Bendrovė valdo prekės ženklus eParkingas.lt, eSMS.lt ir GSMsprendimai.lt.

Plačiau: http://www.15min.lt/naujiena/gazas/gatve/lietuvoje-pirmoji-pasaulyje-e-parkavimo-sistema-221-191148#axzz1oN1438Y

Mūsų klientai